Zobacz również

Zastosowanie ortezy Walker

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
Zastosowanie ortezy jest z pewnością dobrą alternatywą dla gipsu. Jak wiemy gips jest ciężki, niewygodny, utrudnia poruszanie się. Wspomniany rodzaj aparatu usztywniającego jest z kolei lekki, łatwy w zdjęciu i założeniu. Tak więc, czy warto wybrać ortezę, czy zdecydować się na tradycyjny gips?
 
Wygoda noszenia ortezy zmusza nas niekiedy do podjęcia decyzji o zakupieniu tego typu stabilizatora niż zdecydowanie się na założenie gipsu. Dla większości osób orteza walker rozwiązuje wiele problemów, dlatego staje się coraz popularniejsza na rynku ortopedycznym. Jej łatwa konstrukcja, jak również funkcjonalność i wykonanie sprawiają, że jest alternatywą na tyle dobrą, że od razu przy udzielaniu pomocy ortopedycznej przy urazach podejmujemy decyzję o zakupieniu ortezy.
 
Funkcje dostępnych na rynku ortez
Funkcjonalność ortez jest bardzo szeroka. Warto ogólnie mieć pojęcie, jakie ortezy jesteśmy w stanie nabyć chociażby w  sklepach medycznych. Można wyróżnić ortezy kręgosłupa, które są w stanie usztywnić konkretne jego partie. Szczególnie odcinek szyjny i lędźwiowy. Kolejną grupą ortez będą ortezy kończyn górnych, gdzie odnajdziemy pośród nich ortezy tj. orteza walker stabilizująca bark, łokieć oraz przedramię, oraz staw nadgarstkowy czy dłoń. Ostatnią i najczęściej spotykaną orteza wykorzystywaną w lecznictwie będzie orteza walker wykorzystywana przez specjalistów do unieruchomienia stawu skokowego, stopy, uda oraz stawu biodrowego, czy podudzia i stawu kolanowego. Różnorodność ortez sprawia, że jest w czym wybierać i można precyzyjnie dobrać ją do względem silniejszego uszkodzenia ciała, kości.
 
Pooperacyjne ortezy
Ortezy są bardzo często wykorzystywane po zabiegach i operacjach. Jest to powód tego, że nie należy obciążać zbytnio konkretnych kości i stawów, a orteza jest na tyle wygoda, że zdaje egzamin najlepiej. Co więcej można ją zakładać i zdejmować, kiedy tego potrzebujemy. Można je również prac i czyścić wedle zaleceń producenta. Orteza walker sprawia, że człowiek pomimo silnych urazów staje się nico bardziej samodzielny. Niestety obciążenie gipsem kręgosłupa, kończyn górnych czy dolnych znacznie utrudnia funkcjonowanie ze względu na swój ciężar.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy