Zobacz również

Bejce do drewna – jakie jest ich zastosowanie?

Dodano: 2017-08-30 Przez: admin


 
Zastanawiasz się, w jakim celu wykorzystywana jest bejca do drewna? Czy wiesz, czy jest to samo, co lakier do drewna? W jakim celu wykorzystuje się bejce do drewna i czym najlepiej jest malować drewniane powierzchnie? Zobacz, co warto wiedzie.
 
Bejca do drewna, to jedno z popularniejszych możliwości wykorzystywanych do barwienia drewna. Jest to środek, za pomocą którego w bardzo szybkim czasie nadamy drewnu charakteru, sprawimy, że osiągnie taki kolor, jaki pragniemy, aby miało drewno. Co więcej zabezpieczy drewno przed wilgocią, szkodnikami w postaci korników, czy innych insektów. Drewno bejcowane jest wytrzymalsze, a polakierowane spełnia swoją funkcję przez wiele długich lat. Bejce do drewna są dostępne w sklepach chemicznych tudzież marketach w różnej kolorystyce. Dzisiaj nie ma, jakiś większych ograniczeń, jeżeli chodzi o barwienie drewna, więc równie dobrze drewno może być pokolorowane na odcień niebieski, zielony bądź też brązowy.
 
Bejca a lakier do drewna
Bejca nadaje koloru, natomiast lakier podkreśla go, jak również odpowiednio zabezpiecza przed wilgocią i mijającymi latami. Bardzo często na rynku można spotkać w sklepach 2w1, czyli bejcę z lakierem. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o impregnację drewna, nadanie jemu koloru i połysku, bądź satynowego uroku. Nie musimy w takim przypadku zaopatrywać się oddzielnie w bejcę i oddzielnie w lakier, tylko możemy kupić jeden produkt w niższej cenie. Bejce do drewna są dostępne w różnej kolorystyce, jednakże bejce wraz z lakierem zwykle nie mają, aż tak wielkiej puli kolorystycznej, co może nieco nas ograniczyć przy wyborze odcienia dla drewna.
 
Bejce a uzyskany kolor drewna
To, jaki w rezultacie otrzymamy kolor drewna nie jest jedynie uzależniony od barwy bejcy, jaka wybraliśmy. Bardzo często jest to również powiązane z tym, jakie drzewo malujemy. Tak więc, kupując bejcę musimy być przygotowani do tego, że ostateczny kolor drewna będzie się nieco różnił od koloru, jaki znajdziemy na próbniku czy opakowaniu barwnika.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy